Programuj swój zawód

Staże zawodowe

Dla trzynastu uczestników i uczestniczek projektu "Programuj swój zawód" otworzyła się szansa skorzystania z uzyskania dodatkowych kwalifikacji poprzez odbycie staży zawodowych w hotelach i gospodarstwach agroturystycznych. W Gospodarstwie Agroturystycznym we Wronkach staż odbywa siedmiu uczniów klas rolniczych natomiast sześć dziewcząt z klas o profilu hotelarskim w Centralnym Ośrodkiem Sportu Rekreacyjnego Ośrodek w Wilkasach.

  

Prawo jazdy kat. B

Prawo jazdy  we współczesnych czasach to standard. Uczniowie naszej szkoły mają drugi raz szansę pozyskać umiejętność prowadzenia samochodu osobowego. W roku szkolnym 2013/2014 ruszyła rekrutacja na II turę kursu na prawo jazdy kat. B. w projekcje "Programuj swój zawód". Zainteresowanie tego typu wsparciem było ogromne, do kursu zakwalifikowało się 11 dziewcząt i 9 chłopców.

 

Wycieczka do Warszawy

W ramach zajęć z języka angielskiego "Angielskie last minute", 40 osobowa grupa uczniów i uczennic z Zespołu Szkół im. gen. Ludwika Michała Paca w Dowspudzie, uczestniczyła w wyjeździe edukacyjnym do Warszawy. W programie wycieczki znalazły się: XXI Międzynarodowe Targi Turystyczne TT Warsaw, zwiedzanie Warszawy z przewodnikiem oraz spektakl w Teatrze Narodowym.

 

Kurs Barmański I stopnia

Nowy rok 2014 to nowe wyzwania przed uczestnikami projektu "Programuj swój zawód". W pierwszy weekend stycznia, 20 uczestników i uczestniczek rozpoczęło kurs barmański w Hotelu Szyszko przy ul. Innowacyjnej 3 w Suwałkach. Pod czujnym okiem Pana Mariusza Grzesika z Firmy "Absynt" kursanci poznawali teoretycznie i praktycznie arkana zawodu Barmana. Tematyka kursu, w części teoretycznej i praktycznej, skupiła się na obowiązkach i wizerunku zawodu Barmana, etyce pracy w zespole oraz poznaniu sprzętu i zasadach komponowania napojów mieszanych.

   

Kurs Kelnerski

Rynek pracy stawia coraz większe wymagania nawet młodym, początkującym kelnerom, zmuszając do poznawania wiedzy daleko idącej poza, jakby się uważało, najważniejsze elementy pracy kelnera, czyli nakrywanie stołu i podawanie potraw. To nie tylko wiedza praktyczna ale cechy osobowościowe wpływają na całokształt zawodu kelnera. Jak tego dokonać, 20 uczestników i uczestniczek projektu „Programuj swój zawód” uczyło się w Hotelu Szyszko na ul. Innowacyjnej 3 w Suwałkach. Celem szkolenia było uzyskanie kwalifikacji zawodowych kelnera. Doskonalenie wiedzy i umiejętności wykonywania działań w zakresie organizacji i techniki obsługi konsumenta polskiego i zagranicznego, kompleksowej obsługi imprez, przyjęć i bankietów ale również nabycie kompetencji interpersonalnych pozwalających wejść na rynek pracy.


Kurs "AgroWWW.tronik"

To już ostatnia, trzecia grupa z kursu "AgroWWW.tronik" została przeszkolona z zakresu budowania strony internetowej. Piętnaście osób wzięło udział w konkursie na najciekawszą stronę internetową. Pierwsze miejsce zajął Skorupski Damian, drugie Majewski Arkadiusz. Na trzecim miejscu znalazł się Miłowicki Michał. Laureaci konkursu otrzymali ciekawe nagrody.

Staże zawodowe

Wakacje 2013 to pracowity czas dla uczestników projektu „Programuj swój zawód”. Czterdzieścioro uczestników i uczestniczek z klas o profilu technik hodowca koni, technik hotelarstwa i obsługi konsumenta miało możliwość podnieść swoje kompetencje zawodowe w profesjonalnych ośrodkach przyjmujących gości o różnych zainteresowaniach i potrzebach. Młodzież nabywała swoje umiejętności zawodowe w Centralnym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Wilkasach i Ośrodku Jazdy Konnej „Bór” w Toporzysku. Młodzież podczas stażu zdobyła cenne i praktyczne umiejętności ale też poznała ciekawych i wartościowych ludzi z którymi nawiązała przyjaźnie. Staże zakończyły się uroczystym rozdaniem zaświadczeń.

Kurs – Pracownik branży turystycznej

W ramach projektu „Programuj swój zawód” 20 uczestników miało zagwarantowane 40 godzin kursu „Pracownik branży turystycznej”, a zajęcia prowadzone były przez doświadczoną kadrę pedagogiczną w formie II modułów – „Żywienie turystów” oraz „Zakładanie i prowadzenie działalności turystycznej”. Kurs zakończył się uroczystym wręczeniem zaświadczeń. W trakcie trwania zajęć młodzież korzystała z pomocy dydaktycznych zakupionych z Europejskiego Funduszu Społecznego.