Strona główna szkoły

Użytkowników:
1
Artykułów:
74
Odsłon artykułów:
9929

Zawodowy kompas

Modelowanie osobowości – grupowe zajęcia z pedagogiem.

Już ostatnia grupa naszych uczestników odbyła zajęcia z pedagogiem. Przeprowadziła je trenerka z bogatym doświadczeniem zawodowym Pani Maria Kowalewska. Głównym celem zajęć była poprawa efektywności przyswajania treści programowym, korygowania i kompensowania zaburzeń funkcji poznawczych. Zaangażowanie i satysfakcja uczestników wskazują na celowość podjętych działań w projekcie „Zawodowy kompas”. Szkoda tylko, że to już ostatnia tura takich spotkań…….

Wycieczka edukacyjna do Poznania

W kolejną podróż czas ruszyć!!!!!! Tym razem następna drużyna „Zawodowego kompasu” obrała sobie za cel Krajową Wystawę Zwierząt Hodowlanych w Poznaniu, gdzie prezentowano setki zwierząt i dziesiątki rozwiązań dla gospodarstw  specjalistycznych, dostawców i hobbystów. Podczas wystawy zobaczyliśmy: konie, bydło ras mięsnych i mlecznych, trzodę chlewną, owce, kozy, zwierzęta futerkowe (króliki, szynszyle i nutrie), drób, strusie, ekspozycję ras rodzimych (bydło, konie, trzoda chlewna, drób, owce i kozy, zwierzęta futerkowe), ślimaki hodowlane, ryby, pszczoły, ryby słodkowodne, gołębie rasowe i pocztowe, alpaki, lamy, jelenie, bawoły wodne, wielbłądy, daniele hodowlane, żubronie. Spotkanie w Poznaniu to nie tylko wystawa, ale też możliwość poznania najnowszych rozwiązań hodowlanych.

Po bardzo owocnych i obfitujących w ciekawostki hodowlane „oględzinach” ruszyliśmy na podbój pięknego Poznania. Poznańskie koziołki, rogale św. Marcina, Ostrów Tumski, to tylko nieliczne atrakcje jakie zostały nam przedstawione. Cudowny dzień zakończyliśmy spektaklem „Granica” w Teatrze Polskim.

Po zasłużonym odpoczynku ruszyliśmy w kierunku domu, ale tak trochę „na około”. Nie mogliśmy nie skorzystać z okazji i zajrzeć do urokliwego zamku w Kórniku oraz odwiedzić Sanktuarium Maryjne w Licheniu, gdzie natchnieni nowym duchem J byliśmy gotowi na powrót i snucie nowych planów naukowych i podróżniczych.

Wycieczka edukacyjna do Wrocławia

Kolejny wyjazd edukacyjny dla uczestników projektu „Zawodowy kompas” odbył się w dniach 28-29 marca 2015 roku we Wrocławiu. Uczniowie wraz z opiekunem wycieczki Panią Anną Szymborską mieli okazję zwiedzić to piękne miasto i zobaczyć najciekawsze zabytki. Zwiedzanie zaczęło się od obejrzenia Panoramy Racławickiej- to wspaniałe arcydzieło zachwyciło wszystkich swą oryginalnością i wielkością kunsztu malarskiego. Następnym punktem była Politechnika Wrocławska na które odbyły się zajęcia z chemii. Uczniowie zwiedzili również Halę Stulecia, stare miasto, Afrykarium oraz Zoo. Podziwiali również Wrocław z najwyższego budynku w mieście czyli Sky Tower. Noc spędzili w 3-gwiazdkowym hotelu Ibis Styles Wrocław. Do domu wrócili szczęśliwi oraz pełni wrażeń.

Kurs inseminacji zwierząt gospodarskich

Mamy kolejnych inseminatorów !!!!!! Wzorem poprzedniej zimy, kolejna grupa uczestników projektu „Zawodowy kompas” ruszyła w nieznane by zdobywać nowe umiejętności i wiedzę. Kurs organizowała firma „Top Gen” Sp. z o.o., której siedziba mieści się w Głubczycach, w województwie opolskim, więc podróż na drugi koniec Polski „trochę” zajęła.

W czasie kursu uczestnicy zapoznali się z przepisami bhp inseminatora, poznali zagadnienia z anatomii i fizjologii rozrodu zwierząt, pracowali z dokumentacją hodowlaną, a przede wszystkim ćwiczyli zabiegi inseminacyjne. Zajęcia praktyczne zaczęły się już pierwszego dnia i obejmowały naukę inseminacji krów na wypreparowanych macicach samic w rzeźni należącej do organizatorów kursu, czyli firmę „Top Gen” Sp. z o.o. w Głubczycach.

Wiedzę i umiejętności naszych uczniów oceniano w trakcie egzaminu teoretycznego, jak i praktycznego. Oczywiście żywe zainteresowanie tematyką oraz zapał do wykonywania ćwiczeń praktycznych spowodowało, że nauka przyswajała się „sama”, więc i wyniki egzaminów były łatwe do przewidzenia. Uczniowie z nowymi dokumentami potwierdzającymi zdobytą wiedzę wrócili dumni do domów.

Modelowanie przyszłości zawodowej

Jedną z niewielu rzeczy, które wiadomo na pewno o dzisiejszym rynku pracy, jest ta, że rynek jest bardzo konkurencyjny. Młode osoby myślące poważnie o swojej przyszłości zawodowej nie mają obecnie wyjścia – muszą aktywnie o nią zadbać. Jak to zrobić?

Do planowania własnej kariery zawodowej warto podejść kompleksowo – skorzystać z kilku możliwości równocześnie. Z jednej strony wykorzystać narzędzia, z którymi pracuje się samodzielnie. Z drugiej strony – udać się po wsparcie do osób, które profesjonalnie zajmują się doradztwem zawodowym.

Projekt „Zawodowy kompas” dysponuje taką osobą, która swoim doświadczeniem i wiedzą stara się podnieść świadomość naszych uczestników w zakresie samopoznania posiadanych zasobów i możliwości pod kątem dojrzałego dysponowania własnym potencjałem na rynku pracy. Osobą tą jest Pani Agnieszka Bucewicz, która regularnie spotyka się z naszymi uczniami na indywidualnych zajęciach. 

Modelowanie osobowości - zajęcia z pedagogiem

Kolejna 10-cio osobowa grupa uczestników projektu „Zawodowy kompas” ukończyła grupowe spotkania z pedagogiem. Zajęcia przeprowadziła Pani Magdalena Pająk -  specjalistka od technik efektywnego uczenia się i rozwijania procesów poznawczych. Głównym celem zajęć było poprawienie efektywności przyswajania treści programowym, korygowania i kompensowania zaburzeń funkcji poznawczych.

 

 Modelowanie osobowości – indywidualne spotkania z psychologiem

 

Osobowość jest terminem wieloznacznie rozumianym i różnorodnie definiowanym. Modelowanie osobowości polega na zidentyfikowaniu i uświadomieniu stosowanych mechanizmów obronnych, zmotywowaniu uczestnika do adekwatnego odbioru rzeczywistości i dojrzałego radzenia sobie z problemami. Taką formę indywidualnych  zajęć można też znaleźć w bogatej ofercie projektu „Zawodowy kompas”. Warsztaty prowadzone są przez profesjonalną trenerkę Panią Agnieszkę Winnik-Pomichter, cenionego psychologa z wieloletnim doświadczeniem. Projekt zapewnia każdemu uczestnikowi projektu możliwość spotkania się z Panią Agnieszką.

Trudne związki

Z nowym rokiem rozpoczęły się również kolejne zajęcia z serii „Trudne Związki”, czyli poznajemy chemię na nowo. Zajęcia mają na celu wyrównanie braków w opanowaniu podstawowych wiadomości z dziedziny chemii nieorganicznej i organicznej. Prowadzone są przez Panią Profesor Emilię Szmigielską – doświadczoną trenerkę w tej dziedzinie. Uczestnicy zajęć zostali wyposażeni w materiały i pomoce dydaktyczne, których zakup został współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Czeka ich również wyjazd studyjny do Uczelni Wyższej we Wrocławiu.