1 września rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

Drogi Księże Sławomirze, Szanowny Panie Starosto, Drodzy Rodzice, Kochani Uczniowie!

Spotykamy się na rozpoczęciu nowego roku szkolnego. Wakacje dobiegły końca, czas więc wrócić do pracy i nauki.

Na początku kieruję podziękowania w stronę Organu Prowadzącego, rodziców, nauczycieli, związków zawodowych za obdarzenie mnie zaufaniem i powierzenie mi funkcji dyrektora szkoły. Wiem, że czeka mnie dużo pracy, aby sprostać temu zadaniu.

Proszę również o pomoc, wsparcie, oraz uwagi, które pozwolą nam zbudować coś dobrego.

Towarzyszy nam dziś Pamięć o tragicznych wydarzeniach związanych z wybuchem II wojny światowej. Na pewno wśród waszych rodzin znalazły się osoby, które w czasie wybuchu II wojny światowej były w wieku szkolnym i nie mogły tak, jak wy dzisiaj uczestniczyć w rozpoczęciu roku szkolnego. Wspomnijmy ich tragiczny los oraz przerwane w skutek wybuchu wojny dzieciństwo i młodość.

Moi Drodzy pamiętajmy, że i praca, i nauka mogą być źródłem satysfakcji i radości. To dlatego mam nadzieję, że choć przed nami wiele wyzwań, uda nam się przeżyć wiele wspólnych dobrych chwil.

Szkoła to nie tylko miejsce przekazywania wiedzy i umiejętności, ale również zdobywania wielu cennych doświadczeń. Wszyscy uczymy się tu współpracować, rozwiązywać problemy, wspierać się nawzajem i szanować. A ponieważ to ogromnie ważne elementy ludzkiego życia, wspólnie musimy zadbać, by szkoła była miejscem bezpiecznym, życzliwym i otwartym. Tylko w takich warunkach rozwój powierzonej nam, nauczycielom, młodzieży może przebiegać prawidłowo, a nauka będzie przychodzić im z łatwością. Stworzenie tak dobrej atmosfery będzie możliwe tylko wtedy, gdy razem – uczniowie, nauczyciele i rodzice – będziemy się o to starać.

Drodzy Nauczyciele! Życzę wam jak najmniej kłopotów i problemów, zdrowia, wielu powodów do satysfakcji oraz radości z wykonywanej pracy.

Drodzy Rodzice! Życzę Wam  zadowolenia ze swoich dzieci, dobrej współpracy ze szkołą, z nauczycielami, wychowawcami oraz dyrekcją.

Pracownikom administracji i obsługi spokojnej i efektywnej pracy.

Kochani Uczniowie! Przed Wami rok wytężonej pracy, wielu zadań obowiązków, ale z pewnością możliwości odnoszenia sukcesów i pokonywania trudności. Jaki będzie ten rok w największej mierze zależy od Was, od Waszych postaw, motywacji do pracy, podejścia do obowiązku, jakim jest szkoła. My, nauczyciele, staramy się wspierać Was w tym zadaniu, pokazywać odpowiednią drogę.

Chciałabym, aby najważniejszym zadaniem dla Was było osiągnięcie jak najwyższych wyników w nauce zarówno z poszczególnych przedmiotów, jak i osiągnięcie sukcesów w konkursach, godne reprezentowanie naszej szkoły w każdym miejscu i sytuacji oraz rozwijanie zainteresowań i zdolności, które przecież każdy posiada. Uczniom ostatnich klas i tym, którzy w tym roku mają egzaminy zawodowe życzę systematycznej i rzetelnej pracy, której efektem będzie zdanie egzaminów.

Na koniec kochani Pierwszoklasiści pragnę zwrócić się jeszcze do Was. Dziękuję, że wybraliście naszą szkołę. Wszyscy wiemy, że przez dobrą szkołę wiedzie najlepsza droga do dobrej przyszłości. W naszej szkole macie możliwość zdobywania rzetelnej wiedzy. Mam nadzieję, że szybko zaklimatyzujecie się tutaj i stanie się ona dla Was drugim domem. Wierzę również, że będziecie mogli realizować tutaj swoje cele i spełniać marzenia.

Powodzenia!!

 

Chciałabym teraz przedstawić, nauczycieli którzy w tym roku szkolnym rozpoczynają pracę w naszym zespole szkół.

Pani Agnieszka Dobrijałowska – podstawy przedsiębiorczości oraz ekonomiczne przedmioty zawodowe na kierunku technik rolnik. Pani Agnieszka będzie również wychowawcą w internacie.

Pani Agnieszka Droździel – historia, historia i społeczeństwo, historia i teraźniejszość. Pani Agnieszka będzie również wychowawcą w internacie oraz będzie wychowawcą klas I A, I L, I W.

Panie Beata Jurgielewicz – nauczyciel biologii.

Pani Iwona Kamińska – Sienkiewicz – nauczyciel fizyki.

Pani Julita Koniecko – nauczyciel języka angielskiego.

Pani Katarzyna Maciejewska – Cieciuch, która będzie naszym psychologiem oraz pedagogiem specjalnym.

Pani Milena Sadowska – nauczyciel informatyki.

Oraz Panowie:

Pan Paweł Bubrowski – nauczyciel matematyki,

Pan Leszek Sudnik – nauczyciel przepisów ruchu drogowego oraz instruktor jazdy ciągnikiem

W czerwcu pożegnaliśmy panią Agnieszkę Poniatowską – Bednarko. Pracę w naszej szkole zakończyli również: pani Tadeusza Basałaj, pani Agnieszka Gilewska, pani Teresa Kłoczko, pan Paweł Makarewicz. Dziękujemy im za trud włożony w edukację.

 

Jeszcze informacja dla klasy II A, mojej poprzedniej klasy wychowawczej. Waszą wychowawczynią będzie pani Urszula Piotrowska.