POŻEGNANIE ABSOLWENTÓW

Drodzy Absolwenci !!!

Ten dzień zawsze miał być wyjątkowy i rzeczywiście taki jest. Może nawet bardziej, niż mogliśmy tego się spodziewać. W pewien sposób, ta trudna i nieoczekiwana sytuacja, sprawiła, że to pożegnanie przejdzie do historii.

Jeszcze tak niedawno witałem Was, nieco onieśmielonych, ale i zaciekawionych, nowych uczniów klas pierwszych. A dzisiaj zwracam się już do Absolwentów naszego technikum. Co prawda w nieplanowanej scenerii, bez udziału społeczności szkolnej, ale z pewnością nie mniej serdecznie.

Dla mnie, jako dyrektora, dla nas nauczycieli, wychowawców zakończenie edukacji kolejnego rocznika uczniów jest zawsze trudną chwilą. Bo przecież to rozstanie z kimś bardzo bliskim, tworzącym naszą szkolną rodzinę.

Pora na podsumowanie pewnego etapu Waszych życiowych dokonań, podsumowanie efektów Waszej pracy, Waszych dotychczasowych uczniowskich obowiązków. Jestem tez pewien, że w sercach pozostaną też inne podsumowania – nowych znajomości i przyjaźni, zrealizowanych marzeń, osobistych sukcesów i porażek. W Waszej pamięci pozostaną nie tylko lekcje, ale wspólne spotkania, przerwy, tysiące rozmów, uśmiechów i serdeczności.

Ogromnie się cieszę i serdecznie gratuluję ukończenia technikum  przez wszystkich uczniów klas czwartych.

Gratuluję wielu znakomitych osiągnięć sportowych, jak też dziękuję za zaangażowanie w życie szkoły i działalność pozalekcyjną.

Nie mógłbym zapomnieć również o mojej wielkiej wdzięczności dla wszystkich naszych nauczycieli. Czynię to – także w Waszym, drodzy Absolwenci, imieniu. To pod ich opieką, przy ich wsparciu mogliście zdobywać wiedzę i umiejętności na poziomie szkoły średniej oraz uzyskać świadectwo ukończenia technikum.

 

 

Drodzy Absolwenci !!!

         Przed Wami następny etap życia – z pewnością pełen nowych planów, nadziei i oczekiwań. Życzę Wam, aby każdy mógł te swoje plany zrealizować, a marzenia spełnić. Życzę także pomyślnego złożenia czekających Was egzaminów maturalnych.

Niech Wasze dalsze drogi, już poza murami szkoły, którą dzisiaj ukończyliście, prowadzą do radości życia, spełnienia ideałów, które każdy z Was na pewno pielęgnuje, oraz  realizacji Waszych wszelkich zamierzeń.

Wasz los, los Absolwentów, mnie – jako dyrektorowi – jest szczególnie bliski i bardzo ważny. Dlatego na zakończenie, życzę, jeszcze zarówno sobie, wszystkim nauczycielom, jak i przede wszystkim, Wam, radosnych i miłych wspomnień lat spędzonych w naszej szkole. Ufam, że słysząc o naszych Absolwentach, będziemy mogli być z Was tylko dumni. Pamiętajcie, że drzwi Waszej i naszej szkoły są zawsze otwarte. Z przyjemnością będziemy Was gościć w naszych progach i liczymy, że niejednokrotnie z naszego zaproszenia skorzystacie.

Życzę, byście wspominając po latach swoją szkołę i swoich nauczycieli, mogli powtórzyć za Ojcem Świętym Janem Pawłem II: „To co otrzymałem w latach szkolnych do dzisiaj owocuje w moim życiu”.

 

Dowspuda, dnia 24 kwietnia 2020 roku

 

                                                                            Jan Orłowski

                                                                   Dyrektor Zespołu Szkół

                                                                    im. gen. Ludwika Paca

                                                                           w Dowspudzie