Zawód: Technik leśnik

CHROŃ LASY – DOŁĄCZ DO KLASY (technikum leśnego)

Zespół Szkół im. gen. Ludwika Michała Paca zaprasza wszystkich ośmioklasistów z regionu i nie tylko, do rozpoczęcia nauki w klasie technikum leśnego.

W naszej szkole przekonasz się, że las, to nie tylko drzewa. To złożony organizm, w którym rośliny i zwierzęta współistnieją i oddziaływają na siebie. Organizm, który ma również ogromny wpływ na życie człowieka – nasze życie. W dobie globalnego ocieplenia lasy spełniają bardzo ważną rolę. Dzięki nim oddychamy świeżym powietrzem. Produkują tlen i pochłaniają szkodliwy gaz cieplarniany – dwutlenek węgla. Spełniają również szereg funkcji społecznych, jak chociażby rekreacyjne, czy krajobrazowe.

By las mógł wypełniać te funkcje prawidłowo, potrzebny jest sprawny i mądry zarządca – leśnik, człowiek, który nie tylko będzie czerpał z dóbr, których dostarcza las, ale też w sposób odpowiedzialny nimi gospodarował.

Nasza szkoła stwarza warunki edukacji dla wszystkich, przyszłych gospodarzy lasów. U nas dowiesz się jak hodować i pielęgnować las oraz jak w sposób zrównoważony, umiejętnie czerpać z niego pożytki. Gwarantujemy wysoki poziom nauczania z wykorzystaniem najnowszych pomocy naukowych (tablic interaktywnych, plansz edukacyjnych, przyrządów pomiarowych, eksponatów itp.). Nasza kadra, to edukatorzy z wieloletnim doświadczeniem praktycznym. Zajęcia w technikum leśnym, to przede wszystkim zajęcia terenowe, których w programie jest więcej niż „nudnej” teorii. To praktyki, podczas których nabędziesz wiedzę niezbędną do wykonywania zawodu leśnika.

Nasz region, to obszar o szczególnych walorach przyrodniczych, w którym występują liczne lasy, w tym znana w całym kraju – Puszcza Augustowska, to również ogromne obszary objęte najwyższą formą ochrony - parki narodowe: Wigierski, Białowieski, Narwiański i Biebrzański. Dołącz do nas i naucz się jak dobrze gospodarować takim bogactwem. 

 

Powrót do listy zawodów