Strona główna szkoły

Użytkowników:
1
Artykułów:
74
Odsłon artykułów:
10197

ERASMUS+

Projekt „Rolnik i weterynarz na Europejskim Rynku Pracy” o numerze POWERVET-2019-PL01-KA102-063895 w ramach projektu Międzynarodowa mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego” realizowanego ze środków PO WER na zasadach Programu Erasmus+ sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe. Nasz pobyt w Grecji dobiegł końca. Szczęśliwie wróciliśmy do naszych domów i utęsknionej Szkoły W pamięci pozostaną nam niezapomniane chwile spędzone na greckiej ziemi. Chcielibyśmy podziękować szczególnie Pani Ani Szankowskiej, naszej Pani pilot wycieczki, dzięki której udało się nam poznać kulturę grecką i przeżyć niezapomniane momenty na wspólnych wyprawach. Podziękowania składamy również Hotelowi Kronos, który umożliwił nam poznanie kuchni greckiej; za życzliwość i cierpliwość obsługi i pomoc w trudnych sytuacjach. Αντίο Ελλάδα, τα λέμε αργότερα - Żegnaj Grecjo, do zobaczenia.... (na zdjęciach - nasze niezapomniane chwile...)

Projekt „Rolnik i weterynarz na Europejskim Rynku Pracy” o numerze POWERVET-2019-PL01-KA102-063895 w ramach projektu Międzynarodowa mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego” realizowanego ze środków PO WER na zasadach Programu Erasmus+ sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe. Ostatnie dni naszego pobytu w Grecji miały bardzo podobny schemat. Po śniadaniu ruszaliśmy do pracy, by w dalszym ciągu udoskonalać nasze umiejętności zawodowe, zaś w wolne popołudnia staraliśmy się bardziej poznać państwo, które nas przyjęło. Jedną z takich ciekawostek, które udało się nam zobaczyć to Greckie Meteory, które bez wątpienia są jedną z najbardziej malowniczych formacji skalnych na świecie. Ich grecka nazwa metéoros w wolnym tłumaczeniu oznacza “zawieszony w powietrzu” lub “środek nieba”.

Projekt „Rolnik i weterynarz na Europejskim Rynku Pracy” o numerze POWERVET-2019-PL01-KA102-063895 w ramach projektu Międzynarodowa mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego” realizowanego ze środków PO WER na zasadach Programu Erasmus+ sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe. Korzystając z pięknej pogody i wolnego popołudnia postanowiliśmy odkryć wszystkie zakątki miejscowości, w której mieszkamy. Miasto Platamonas jest bardzo urokliwym miejscem w administracji zdecentralizowanej Macedonia-Tracja, w regionie Macedonia Środkowa, w jednostce regionalnej Pieria, w gminie Dion-Olimp, u podnóży masywu Olimp. Miejscowość znana jest z zamku, który został wzniesiony przez krzyżowców w XI w., zdobyty później w 1470 przez Wenecjan a następnie w 1556 przez Turków. Ostatecznie został opuszczony na początku XX w. Obecnie jest miejscem wydarzeń kulturalnych, m.in. odbywającego się w sierpniu Festiwalu Olimpu.

Projekt „Rolnik i weterynarz na Europejskim Rynku Pracy” o numerze POWERVET-2019-PL01-KA102-063895 w ramach projektu Międzynarodowa mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego” realizowanego ze środków PO WER na zasadach Programu Erasmus+ sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe. Kolejne dni naszego pobytu w kraju olimpijskich Bogów upłynęły na zgłębianiu wiedzy zawodowej i doskonaleniu umiejętności praktycznych. Staramy się dojść do perfekcji, choć zdajemy sobie sprawę jak jeszcze dużo pracy przed nami (na zdjęciach technicy rolnicy przy sortowaniu i pakowaniu zbiorów)

Projekt „Rolnik i weterynarz na Europejskim Rynku Pracy” o numerze POWERVET-2019-PL01-KA102-063895 w ramach projektu Międzynarodowa mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego” realizowanego ze środków PO WER na zasadach Programu Erasmus+ sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe. Weekend – po tygodniu szlifowania zawodu czas na zwiedzanie i poznawanie kultury Grecji, łamanie barier językowych i innych…. Rejs statkiem na wyspę Skiantos - poznawanie i nauka greckich tańców; integracja z uczestnikami innych projektów; poznawanie kultury, historii i piękna wyspy. Saloniki – drugie co do wielkości miasto o bardzo bogatej historii i wielu ciekawych zabytkach, pamietających czasy Aleksandra Wielkiego. Chlubą miasta jest 6-cio kilometrowa promenada – obiekt zazdrości innych miast greckich.

Projekt „Rolnik i weterynarz na Europejskim Rynku Pracy” o numerze POWERVET-2019-PL01-KA102-063895 w ramach projektu Międzynarodowa mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego” realizowanego ze środków PO WER na zasadach Programu Erasmus+ sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe. Kolejne dni naszego pobytu w kraju Greków upłynęły na pogłębianiu wiedzy zawodowej, doskonaleniu umiejętności oraz na nauce nowych kompetencji tak, by nasza przyszła praca zawodowa była bardziej efektywna i profesjonalna.
(na zdjęciach nasi wspaniali weterynarze w swoim żywiole)

Projekt „Rolnik i weterynarz na Europejskim Rynku Pracy” o numerze POWERVET-2019-PL01-KA102-063895 w ramach projektu Międzynarodowa mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego” realizowanego ze środków PO WER na zasadach Programu Erasmus+ sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe w końcu ruszył. Po wielotygodniowych przygotowaniach i kilkudziesięciu godzinach podroży dotarliśmy do podnóża Olimpu - miejscowości Platamonas położonej nad morzem egejskim. Po nocy spędzonej w pościeli (tzn. poza autobusem) rozpoczęliśmy realizację zadań staży zawodowych (na zdjęciach - praca przy zbiorach). cdn.......