Projekt bieżący Zawodowa Dowspuda

Strona główna szkoły

Programuj swój zawód

Staże zawodowe

Dla trzynastu uczestników i uczestniczek projektu "Programuj swój zawód" otworzyła się szansa skorzystania z uzyskania dodatkowych kwalifikacji poprzez odbycie staży zawodowych w hotelach i gospodarstwach agroturystycznych. W Gospodarstwie Agroturystycznym we Wronkach staż odbywa siedmiu uczniów klas rolniczych natomiast sześć dziewcząt z klas o profilu hotelarskim w Centralnym Ośrodkiem Sportu Rekreacyjnego Ośrodek w Wilkasach.

  {gallery}programoj/08{/gallery}

Prawo jazdy kat. B

Prawo jazdy  we współczesnych czasach to standard. Uczniowie naszej szkoły mają drugi raz szansę pozyskać umiejętność prowadzenia samochodu osobowego. W roku szkolnym 2013/2014 ruszyła rekrutacja na II turę kursu na prawo jazdy kat. B. w projekcje "Programuj swój zawód". Zainteresowanie tego typu wsparciem było ogromne, do kursu zakwalifikowało się 11 dziewcząt i 9 chłopców.

 {gallery}programoj/07{/gallery}

Wycieczka do Warszawy

W ramach zajęć z języka angielskiego "Angielskie last minute", 40 osobowa grupa uczniów i uczennic z Zespołu Szkół im. gen. Ludwika Michała Paca w Dowspudzie, uczestniczyła w wyjeździe edukacyjnym do Warszawy. W programie wycieczki znalazły się: XXI Międzynarodowe Targi Turystyczne TT Warsaw, zwiedzanie Warszawy z przewodnikiem oraz spektakl w Teatrze Narodowym.

  {gallery}programoj/06{/gallery}

Kurs Barmański I stopnia

Nowy rok 2014 to nowe wyzwania przed uczestnikami projektu "Programuj swój zawód". W pierwszy weekend stycznia, 20 uczestników i uczestniczek rozpoczęło kurs barmański w Hotelu Szyszko przy ul. Innowacyjnej 3 w Suwałkach. Pod czujnym okiem Pana Mariusza Grzesika z Firmy "Absynt" kursanci poznawali teoretycznie i praktycznie arkana zawodu Barmana. Tematyka kursu, w części teoretycznej i praktycznej, skupiła się na obowiązkach i wizerunku zawodu Barmana, etyce pracy w zespole oraz poznaniu sprzętu i zasadach komponowania napojów mieszanych.

{gallery}programoj/05{/gallery}

   

Kurs Kelnerski

Rynek pracy stawia coraz większe wymagania nawet młodym, początkującym kelnerom, zmuszając do poznawania wiedzy daleko idącej poza, jakby się uważało, najważniejsze elementy pracy kelnera, czyli nakrywanie stołu i podawanie potraw. To nie tylko wiedza praktyczna ale cechy osobowościowe wpływają na całokształt zawodu kelnera. Jak tego dokonać, 20 uczestników i uczestniczek projektu „Programuj swój zawód” uczyło się w Hotelu Szyszko na ul. Innowacyjnej 3 w Suwałkach. Celem szkolenia było uzyskanie kwalifikacji zawodowych kelnera. Doskonalenie wiedzy i umiejętności wykonywania działań w zakresie organizacji i techniki obsługi konsumenta polskiego i zagranicznego, kompleksowej obsługi imprez, przyjęć i bankietów ale również nabycie kompetencji interpersonalnych pozwalających wejść na rynek pracy.

{gallery}programoj/04{/gallery}

Kurs "AgroWWW.tronik"

To już ostatnia, trzecia grupa z kursu "AgroWWW.tronik" została przeszkolona z zakresu budowania strony internetowej. Piętnaście osób wzięło udział w konkursie na najciekawszą stronę internetową. Pierwsze miejsce zajął Skorupski Damian, drugie Majewski Arkadiusz. Na trzecim miejscu znalazł się Miłowicki Michał. Laureaci konkursu otrzymali ciekawe nagrody.

{gallery}programoj/03{/gallery}

Staże zawodowe

Wakacje 2013 to pracowity czas dla uczestników projektu „Programuj swój zawód”. Czterdzieścioro uczestników i uczestniczek z klas o profilu technik hodowca koni, technik hotelarstwa i obsługi konsumenta miało możliwość podnieść swoje kompetencje zawodowe w profesjonalnych ośrodkach przyjmujących gości o różnych zainteresowaniach i potrzebach. Młodzież nabywała swoje umiejętności zawodowe w Centralnym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Wilkasach i Ośrodku Jazdy Konnej „Bór” w Toporzysku. Młodzież podczas stażu zdobyła cenne i praktyczne umiejętności ale też poznała ciekawych i wartościowych ludzi z którymi nawiązała przyjaźnie. Staże zakończyły się uroczystym rozdaniem zaświadczeń.

{gallery}programoj/02{/gallery}

Kurs – Pracownik branży turystycznej

W ramach projektu „Programuj swój zawód” 20 uczestników miało zagwarantowane 40 godzin kursu „Pracownik branży turystycznej”, a zajęcia prowadzone były przez doświadczoną kadrę pedagogiczną w formie II modułów – „Żywienie turystów” oraz „Zakładanie i prowadzenie działalności turystycznej”. Kurs zakończył się uroczystym wręczeniem zaświadczeń. W trakcie trwania zajęć młodzież korzystała z pomocy dydaktycznych zakupionych z Europejskiego Funduszu Społecznego.

{gallery}programoj/01{/gallery}