Święto Szkoły 2013
29 listopada to dzień w kalendarzu Zespołu Szkół w Dowspudzie szczególny, tego dnia szkoła tradycyjnie obchodzi swoje święto. W tym roku święto ma wymiar wyjątkowy, bowiem połączone jest z 75 rocznicą funkcjonowanie szkoły. Naszą szkolną uroczystość zaszczycili swoją obecnością szczególni goście:
Jego Ekscelencja Ks.Biskup Diecezji Ełckiej – Romuald Kamiński,
Proboszcz Parafii p.w. Trójcy Przenajświętszej w Raczkach – ks. Henryk PolkowskiPoseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej – Jarosław Zieliński z małżonką
Starosta Powiatu Suwalskiego – Szczepan Ołdakowski
Obecni byli również dyrektorzy zaprzyjaźnionych szkół, przedstawiciele organizacji i instytucji współpracujących ze szkołą, absolwenci sprzed lat, byli nauczyciele i pracownicy szkoły.Uroczystość rozpoczęła msza święta celebrowana przez Jego Ekscelencję Księdza Biskupa. Ważnym punktem obchodów Święta Szkoły, jak zawsze, jest ślubowanie uczniów klas pierwszych oraz oddanie hołdu patronowi szkoły gen. Ludwikowi, Michałowi Pacowi. Były przemówienia, mnóstwo życzeń i gratulacji. Z największym aplauzem spotkał się dar Starosty powiatu Suwalskiego – czek na zakup nowego samochodu osobowo-dostawczego na potrzeby szkoły, który zastąpi niezmiernie wysłużonego lanosa. Wszystkim osobom, które pomogły w organizacji naszego święta a także tym, które to święto zaszczyciły swoją obecnością.
DZIĘKUJEMY!