KOMPETENCJE SPOŁECZNE- TAJEMNICA ZAWODOWA.

Tajemnica zawodowa – czym jest?

W przypadku niektórych zawodów mamy do czynienia z tajemnicą zawodową. Co tak naprawdę oznacza to określenie? Najprościej można powiedzieć, że jest to informacja, która została uzyskana przez osobę wykonującą konkretny zawód. Brak takiej wiadomości mógłby uniemożliwić wykonywanie obowiązków. Musimy jednak pamiętać, że ujawnienie takiego sekretu, przekazywanie osobom trzecim może być surowo karane. W przypadku rozpowszechniania tajemnicy zawodowej trzeba się liczyć z pewnymi konsekwencjami. Można nawet utracić prawo do wykonywania zawodu.

KOMPETENCJE SPOŁECZNE: TAJEMNICA ZAWODOWA - całość w formacie WORD

Czytaj więcej (Zdjęcia)...

UWAGA:
Proszę Państwa, nie przyjmuję zadań w formie pdf'u uzupełnionego elektronicznie. Proszę wydrukować rozdziały, nanieść ręcznie odpowiedzi ( jeśli ktoś nie ma możliwości wydrukowania, można na kartce napisać same odpowiedzi ), każdą kartkę należy podpisać imieniem i nazwiskiem a dopiero potem zrobić zdjęcia tym stronom, kartkom i wysłać mi je na pocztę służbową. Do tej pory prawidłowo zrobiła to tylko jedna osoba. Proszę wysłać mi tak wykonane zadania najpóźniej do najbliższej środy.

Transkrypcje nagrań z języka angielskiego zawodowego do rozdziałów 3,4,5 Szkoła Policealna semestr IV.pdf

KOMPETENCJE SPOŁECZNE: WSPÓŁPRACA

 Praca zespołowa – czy potrafisz współpracować w zespole?

 Stanowisko indywidualne czy praca zespołowa – co pasuje do Ciebie? I czy tak naprawdę potrafisz współpracować w zespole? Na tak postawione pytanie wielu z nas odpowie: oczywiście, co za problem jest dogadać się z innymi ludźmi. Nic bardziej mylnego, każdy z nas ma swój punkt widzenia na pewne sprawy, zapominając, że zadaniem jest wspólne działanie, by osiągnąć cel. Część z nas unika też tego typu zadań, ponieważ w ich odczuciu ludzie są po prostu… męczący. Sprawdź, czym objawia się właściwa praca w grupie?

KOMPETENCJE SPOŁECZNE: WSPÓŁPRACA - całość w formacie WORD

Czytaj więcej (Zdjęcia)...

Przypominam o wykonaniu wskazanych przeze mnie wcześniej ćwiczeń z j. angielskiego zawodowego do końca maja 2020r. Przesyłam również transkrypcje nagrań którymi posłużcie się wykonując ćwiczenia ze słuchu, jako że nie macie dostępu do nagrań. Odpowiedzi do ćwiczeń z rozdziałów: 3,4,5 proszę przesyłać do 31 maja 2020 r.  na mój adres służbowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.     
Pozdrawiam serdecznie
Urszula Piotrowska

Język angielski zawodowy semestr IV szkoła policealna

Bardzo proszę wykonać zadania z języka angielskiego zawodowego do końca maja 2020 r.
Rozdział 3 Animal anatomy: zadania: 1, 2, 3,4,5,6,7,8,9,10.
Rozdział 4 Animal diseases: zadania: 2, 3,4,5,6,7,8,9,10.
Rozdział 5 Animal care: zadania: 1,2,3,4,5,6,78,9.
Do zadań ćwiczących umiejętność rozumienia ze słuchu można wykorzystać transkrypcje nagrań.

 Angielski zawodowy semestr IV policealna rozdziały 3,4,5

Temat:" Biznesplan" dla słuchaczy Szkoły Policealnej

Czym jest biznesplan?

Jak sama nazwa wskazuje, biznesplan to po prostu plan na Twój biznes, który najczęściej spisywany jest w formie dokumentu. Jest w nim zawarta przyszłościowa koncepcja rozwoju firmy. Jaki powinien być ten plan? Zazwyczaj odnosi się on do krótko i długoterminowych celów danego przedsięwzięcia i zawiera ich szczegółowy opis - może to być na przykład opis produktów lub usług, które chcesz wytwarzać lub sprzedawać. Biznesplan powinien zawierać także analizę możliwości rynkowych oraz środków umożliwiających osiągnięcie założonych celów w konkretnym otoczeniu rynkowym.

Próbując w skrócie określić czym jest biznesplan, można powiedzieć, że odpowiada on na cztery główne pytania:

Czym jest biznes plan?

Czytaj więcej (Zdjęcia)...

Kontrola i nadzór weterynaryjny.
 
Proszę opracować z Ustawy artykuły dotyczące działalności nadzorowanej i zatwierdzonej, tj do str 25 włącznie
Zrobić samodzielnie załączone arkusze.

Ustawa o ochronie zdrowia zwierząt oraz zwalczaniu chorób zakaźnych zwierząt

rl11-2020-styczen-egzamin-zawodowy-pisemny

rl11-2020-styczen-egzamin-zawodowy-praktyczny

 
Profilaktyka i leczenie chorób zwierząt.
Zaczynamy farmakologię proszę poczytać notatki dotyczące jej podstaw. Będę używała słownictwa które jest tam wyjaśnione.

Podstawy farmakologii

Informacja dla słuchaczy IV semestru szkoły policealnej:

Proszę dokończyć ćwiczenia z rozdziału 2 które Państwu skserowałam i rozdałam w czasie gdy zajęcia odbywały się jeszcze w szkole oraz proszę zrobić ćwiczenia ze zdjęć.

 

Język angielski